Krabice od srdce

Termín konání: 18. 3. 2022

Zúčastnění: 7. A a Ing. Michaela Pfeiferová, Vladimíra Vlčková

Vzhledem k bezpečnostní situaci, která je právě v Evropě, se naše třída zapojila
do akce: Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny.

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemí. Jejich první zastávkou v Česku jsou Kontaktní asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Krabice od srdce mají dětem usnadnit čas strávený touto administrativou a trošku jim vrátit pocit dětství, kde je běžné, že si děti hrají a malují. A proto se v krabici od srdce nachází třeba pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti pro radost.