O ŠKOLNÍ KNIHOVNĚ

Školní knihovna

Kdy k nám můžete přijít?

Po – Pá  9:35 – 9:50 (velká přestávka)

St 14:00 – 15:00

Proč navštěvovat knihovnu?

Školní knihovna umožňuje žákům i učitelům přístup k informacím, podporuje informační a čtenářskou gramotnost a pomáhá při vzdělávání.

Žáci si v knihovně mohou půjčit knihy či časopisy pro volné chvíle, zábavu nebo takové, které použijí ve výuce.

Školní knihovna nabízí mnoho titulů z oblasti vědy, sportu, umění, pohádek, četby pro dívky či chlapce, přírody a také díla klasiků. Žáci si chodí do knihovny knihy půjčovat, ale také si je jen prohlédnout nebo si z nich zjistit informace, které pak použijí v konkrétních vyučovacích hodinách.

Knihovnu navštěvují v průběhu školního roku také paní učitelky i asistentky pedagoga, aby si půjčily knihy, které využijí ve výuce nebo jen tak pro volné chvíle.

Po celý školní rok naše knihovna spolupracuje s Městskou knihovnou v Mostě. Ta škole půjčuje na 200 knih a audioknih, které v průběhu školního roku obměňuje.