Zámek Valdštejnů v Litvínově

Výstava Malý princ Elišky Podzimkové

Termín konání: 5. 10. 2021

Zúčastnění: 9. A, 9. B – Mgr. P. Hejnová, Mgr. L. Umlaufová, A. Votrubová

Po exkurzi na vodním díle na Flájích směřovaly naše kroky do zámku v Litvínově, kde již od června probíhá interaktivní výstava Elišky Podzimkové – Malý princ. Zde nás přivítala pracovnice zámku, která nám řekla základní informace o prohlídce. Jelikož se jedná o interaktivní výstavu, žáci si do mobilních telefonů stáhli aplikaci potřebnou pro rozpohybování obrázků a vyrazili jsme po stopách malého prince. Na začátku prohlídky jsme shlédli video Elišky Podzimkové z návštěvy Islandu, kde myšlenka této výstavy vznikla. Výstava je perfektně propracována, že vtáhla do děje i žáky 9. třídy. 

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii.