Školní výlet za sněhem na Klíny

Termín konání: 02. 02. 2023

Zúčastnění: paní učitelky/asistentka Nosková, Žáková, Kurachová – třída 3. A, B

                     paní učitelky/asistentka Lehmanová, Palusková, Svobodová – třída 4. A, B

                     paní učitelky Tykalová, Gábelová, Bradová – žáci ze tříd 6. A, C/ 7. A, B/ 8. A

K ukončení 1. pololetí naše škola uspořádala výlet na hory. Ve čtvrtek před pololetními prázdninami odjeli vybraní žáci a jejich pedagogický dozor na Klíny bobovat. Naše celá skupina se hned po příjezdu rozdělila na dva oddíly, tak abychom se všichni vystřídali na bobové dráze i při zahřívání u horkého čaje. 600 m dlouhá bobová (sáňkařská) přírodní dráha je uvedena i na zimních mapách Krušných hor. Děti si pohrály na sněhu, stavěly sněhuláky a bunkry. Nejvíce se ale věnovaly bobování a postupně se zlepšovaly v technice jízdy. Všem žákům, paním učitelkám a paním asistentkám se výlet na Klíny velmi líbil. Měli štěstí na sníh i na počasí. V autobuse cestou domů skandovali: „Ještě jednou a opakovat“.

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii.