PROTIDROGOVÝ VLAK – REVOLUTION TRAIN

Termín konání: 30. 10. 2023

Zúčastnění: 8. a 9. ročníky, Mgr. Kubátová, Bc. Fartáková, Mgr. Uškovičová, Bočková, Mgr. Hejčová, Bradová

Akce se konala dne 30. 10. 2023 na mosteckém nádraží, byla určena pro 8. a 9. ročníky. 

Před vstupem do vlaku dostali žáci občerstvení v podobě čaje a banánu v případě, že by se někomu udělalo špatně. 

V prvním vagonu žáci dostali mobilní telefony, prostřednictvím kterých odpovídali na otázky, týkající se jejich zkušeností s drogami a vyplnili krátký dotazník. V dalších částech vlaku bylo dětem puštěno video – krátký film, který byl zhruba po 10 min. vždy přerušen a žáci odpovídali na otázky, jak by se zachovali v dané situaci oni prostřednictvím zapůjčených mobilních telefonů. V průběhu exkurze byly v jednotlivých vagonech improvizované místnosti, takže žáci měli možnost vidět, jak vypadá např. vězeňská cela, vyšetřovací místnost, doupě narkomana atd. 

Celá exkurze trvala 90 minut.