PROJEKT – PLYŠOVÉ HRAČKY 2022

V průběhu měsíců listopadu a prosince se naše škola zapojila do projektu environmentální výchovy, který byl zaměřen na recyklaci plyšových hraček.

Všichni žáci školy nosili do školy své plyšové kamarády, s kterými už si nehrají, ale kteří by mohli udělat radost ještě někomu jinému. Smyslem bylo dát hračkám druhou šanci.

Nešlo o výhru, kdo přinese nejvíc plyšových hraček, přesto jsou počty přinesených hraček překvapující. Nejvíc plyšáků přinesly třídy 2. A  79, 4. A 65 a 6. C  60.                             .

Každá donesená hračka najde další uplatnění. Některým hračkám dají šikovné ruce našich seniorek nový vzhled, medvídci získají oblečky, čepice, batůžky a mohou putovat k novým kamarádům. Část je určena pro Zdravotnickou záchrannou službu v Mostě. Podle vyjádření záchranářů budou sloužit k lepší komunikaci s dětskými pacienty při výjezdech. Plyšoví kamarádi, kteří už jsou častým mazlením opotřebení, budou sloužit jako hračky v Městském útulku pro psy v Litvínově.

Projekt dobře posloužil nejen k úklidu v domácnostech, ale i k přijetí myšlenky o nutnosti  ochrany životního prostředí a prospěšnosti  recyklace různých výrobků a materiálů.

V následující galerii jsou zrecyklované plyšové hračky.