EXKURZE – SŠ TECHNICKÁ, GASTRONOMICKÁ A AUTOMOBILNÍ CHOMUTOV STŘEDISKO VÁCLAVKA

Termín: 10. a 11. 1. 2024

Zúčastnění: žáci 9. A a 9. B, Ing. Michaela Pfeiferová, Bc. Kateřina Fartáková, Mgr. Anita Kubátová, Lucie Rybářová

V druhém lednovém týdnu jsme měli možnost navštívit provoz praxí SŠ technické, gastronomické a automobilní Chomutov na středisku Václavka.

Kompletní prohlídka střediska zahrnovala všechny učební obory, které zde mají své působiště. Prohlídku jsme začali prostory u cukrářů a pekařů, pokračovali jsme přes cvičné sklady operátorů skladování, až jsme došli do voňavé kuchyně kuchařů a výrobny řezníků – uzenářů.

Prohlídka byla zakončena excelentním obědem pro všechny zúčastněné. Obědové menu
o 4 chodech nám servírovali také zdejší studenti tentokrát z oboru číšník. Studenti z oboru prodavač nám ve školní prodejně představili a prodali výrobky svých spolužáků. Mohli jsme si zakoupit křupavé housky a čerstvý chléb, tak i spoustu masný výrobků, ale také jsme mohli ochutnat sladké umění cukrářů.

Jednotlivé provozy nám představovali mistři odborného výcviku, kteří i odpovídali na všechny zvídavé otázky našich žáků. Tím, že vše probíhalo za plného provozu, tak jsme mohli sledovat i místí studenty při jejich práci. Celá prohlídka probíhala v poklidném a příjemné duchu, což velice pozitivně působilo na naše žáky a i na nás pedagogy.

Někteří naši žáci po dnešním dni přehodnotili své preference ohledně priority jednotlivých škol na přihlášky na střední školy.

Zpracovala: Ing. Michaela Pfeiferová

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii.