EXKURZE – elektrárna Ledvice

V úterý dne 14. 5. 2024 jsme se se žáky 7. ročníků zúčastnili vzdělávací exkurze v elektrárně Ledvice. Do Ledvic jsme se dostali vlakem – zastávka Chotějovice, kde si nás přebrali zaměstnanci informačního centra. 

Infocentrum Elektrárny Ledvice je zaměřené na klasickou energetiku, a je tak vůbec první svého druhu v ČR. Tematicky doplňuje ostatní infocentra Skupiny ČEZ věnující se jaderné energetice a obnovitelným zdrojům. V areálu elektrárny se navíc ukrývá jeden unikát – rozhledna vysoká 140 metrů!

V moderních prostorách infocentra je interaktivní expozice plná virtuálních prvků a audiovizuálních technologií, díky kterým jsme zjistili, jak taková elektrárna vlastně funguje. Součástí expozice je i část zaměřená na přírodu a rekultivaci krajiny. Celé dolní patro překypuje zábavou, nechybí ani dětský koutek plný her, i zde jsme si to užili. Po proškolení jsme se prošli areálem elektrárny a odměnou nám byla návštěva rozhledny s vyhlídkou, kam nás vyvezl velmi rychlý výtah, celých 28 pater za 57s. – díky pěknému počasí jsme viděli celé okolí – Důl Bílina, České středohoří a Krušné hory. Ocitli jsme se na střeše nejvyšší budovy v České republice (140 metrů).

Exkurze se vydařila, zaměstnanci IC odvedli svoji práci na 1*. Po exkurzi jsme se vydali vlakem zpět do Mostu.

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii.