Vánoční tradice a zvyky v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Termín konání: 16. 11. 2023

Zúčastnění: 7. A, 7. B, 7. C, Mgr. Umlaufová, Mgr. Hejnová, Mgr. Karpíšková, Zikánová, Říhová

Ve čtvrtek dne 16. listopadu 2023 jsme se se žáky 7. ročníků vydali na vánoční akci v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Bylo pro nás připraveno povídání o vánočních zvycích a tradicích a to nejen u nás v Čechách, ale i v zahraničí. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy, prohlédli si nádherný betlém a navnadili se tak na blížící se období Vánoc. Paní průvodkyně s dětmi rozkrojila jablko a také  jim vysvětlila význam této tradice. Největším zážitkem bylo, když se kostelem rozezněly kostelní varhany.

Dětem se v kostele moc líbilo, přednáška byla zábavná, plná informací a zážitků.

Zpracovala: Mgr. Lenka Umlaufová