NÁVŠTĚVA ŘEMESLNÉ DÍLNY WOODMAID V MOSTĚ

Datum konání: 20. 11. 2023

Zúčastnění: 7. A, 7. B, 7. C, Mgr. Umlaufová, Mgr. Hejnová, Mgr. Karpíšková, Zikánová

Vánoční čas už pomalu klepe na dveře, tak jsme se vydali se žáky 7. ročníků do řemeslné dílny „WOODMAID“, abychom vyrobili dárek pro naše nejbližší pod stromeček. Dílna se nachází v blízkosti kostela v Mostě a už od dveří na příchozí dýchá pohodovou atmosférou. Přivítala nás milá paní Hanka, která se nám věnovala celých 120 minut. Cílem našeho tvoření bylo vyrobit „SVÍCEN ANDĚLA“. Paní Hanka děti seznámila s bezpečností práce, vysvětlila jim postup a pak už bylo na fantazii dětí, jak bude jejich anděl vypadat. Děti dostaly dřevěné komponenty, které si opracovaly smirkovým papírem, aby byly hladké, poté je kladívkem stloukly dohromady a vznikl jim svícen. Pomocí vodových a temperových barev si každý anděla nazdobil. Nakonec si děti vybraly z barevných peříček ta nejlepší pro jejich anděla.

Děti byly velmi šikovné, pracovaly s nadšením a odměnou jim byl krásný svícen, který si odnesly do školy, kde si ho společně s paní učitelkou zabalí a připraví na předání. Svícen ještě doplníme ručně vyrobeným přáníčkem.

V Mostě dne 20. 11. 2023

Zpracovala: Mgr. Lenka Umlaufová