Návštěva dílny Woodmaid v Mostě

Termín: 9. listopadu 2023

Zúčastnění: Mgr. Miroslava Puntová, Tereza Engeová, žáci třídy 3. A

Dne 9. 11. 2023 jsme navštívili mosteckou dílnu Woodmaid, která se nachází v blízkosti mosteckého kostela. Děti byly plné napětí, co je v ateliéru čeká. Hned po vstupu nás přivítala příjemná vůně dřeva linoucí se z dřevěného materiálu, kterého bylo v dílně opravdu mnoho. Dobrou náladu hned v úvodu vytvořily velmi milé paní, které nás v dílně přivítaly. Děti se usadily k velkému stolu, na kterém už byl připraven drobný materiál. Ten mohly dle svého uvážení a fantazie použít při výrobě. Ještě než žáci začali pracovat, dostali potřebné informace o tom, co budou vyrábět, jaký materiál použijí, s jakým nářadím budou pracovat (pilník, kladívko, hřebíky…) a hlavně jak dodržovat bezpečnost při práci. Z nabízeného materiálu si mohly děti vyrobit malého robota nebo jakoukoliv postavičku podle vlastní fantazie. Dostaly připravené dřevěné komponenty, které k sobě pomocí hřebíků a kladívka přitloukly. Většina z nich pracovala s kladívkem úplně poprvé. Všichni jsme byli velmi mile překvapeni, jak se děti práce zhostily s chutí a nadšením. Byly moc šikovné. Práce s nářadím je bavila tak, že někteří přicházeli s dalšími nápady, jak výrobek zdokonalit, jen aby nemuseli kladívko položit. Své výrobky pak žáci zdobili různými materiály jako např. knoflíky, látkou nebo ovčím rounem. Za dobře odvedenou práci dostali nejen pochvalu, ale také malý dárek. Dětem se práce se dřevem a používaným nářadím tak líbila, že by se rády do dílny Woodmaid brzy vrátily. Lektorkám, které se nám po celou dobu vyrábění věnovaly, patří velké poděkování. Bylo to velmi pěkné dopoledne strávené v příjemném prostředí, s dobrou náladou a spoustou zajímavých nápadů. 

Popsaná akce je zdokumentována v následující fotogalerii: