Exkurze – Porcelánka Thun – porcelánová školička

Termín konání: 17. 5. 2023

Zúčastnění: 6. a 7. ročníky

Ve středu dne 17. 5. 2023 se žáci 6. a 7. ročníků zúčastnili exkurze v porcelánce Thun v Klášterci nad Ohří. Žáci měli sraz s třídními učitelkami na nádraží v Mostě a poté se společně vydali vlakem do Klášterce. Už samotná cesta vlakem byla zábavná, děti nadšeně sledovaly okolní přírodu či hrály hry.

V porcelánce nás čekaly dvě milé průvodkyně, které si nás rozdělily na dvě skupinky. První skupinka začínala tvořivou dílničkou, druhá vyrazila do prostoru porcelánky.

Vzhledem k tomu, že s námi jeli dva nevidomí žáci, za zmínku stojí profesionalita průvodkyň. Žákům vše podrobně vysvětlily, poskytly jim materiál a výrobky k osahání.

Co bylo náplní exkurze?

–        návštěva expozice s kulisami filmu Holky z porcelánu (který se v klášterecké porcelánce v roce 1974 natáčel)

–        komentovaná exkurze výrobním provozem klášterecké porcelánky

–        tvořivá dílna, ve které si žáci vyzkoušeli práci dekoratérů a sami si odekorovali pomocí vybraných obtisků porcelánový výrobek (hrnek, misku apod.), který jim po výpalu zůstane na památku

Paní učitelky i žáci zhodnotili výlet jako velmi vydařený. Po skončení exkurze v porcelánce jsme se ještě vydali do zámeckého parku, načerpat energii ze sluníčka, které nás po celý den provázelo.

Fotodokumentace.

V Mostě dne 18. 5. 2023