Výlety do kraje Oty Pavla aneb stanování u Berounky

Součástí poznávání pěkných koutů naší země byly čtyřdenní výlety k řece Berounce, do kraje spisovatele Oty Pavla. Usídlili jsme se před chatou č. 6 na samotě zvané Karáskův mlýn, místními obyvateli nazývaném „Mlýnec“.

Stany jsme postavili  na palouku, který se mírně svažoval k potoku. Lokalita všude kolem je chráněnou krajinnou oblastí, takže jsme si zopakovali něco o zásadách pobytu v přírodě, abychom krajině neuškodili.

V průběhu těchto čtyř dní jsme pořádali výlety do překrásných míst v okolí. Navštívili jsme okolí skryjského mostu, mlýn a splav na Slapnici, Skryjská jezírka, okolí hospody U rozvědčíka, o které ve svých povídkách psal Ota Pavel. Hledali jsme v lese houby a lesní plody pro vylepšení jídelníčku, potkávali lesní zvěř, zvláště srnčí, a každý večer a noc zapalovali romantické táboráky, u nichž vždy jeden dospělý a tři žáci drželi noční hlídky.

V  noci před odjezdem jsme uspořádali maškarní ples pod širým nebem.Poslední den se nám vůbec nechtělo balit a odjíždět – s radostí bychom si pobyt o několik dní prodloužili, zvláště, když jsme si uvědomili, že takto společně už prožíváme poslední dny na škole – pak už zbydou jen vzpomínky.

zsdysmost © 2013