Výlet do Braňan

Ke konci školního roku jsme se společně se čtvrtou třídou vydali do blízké vesnice Braňany, kde byl za pomoci podpory Evropské unie zrekonstruovaný statek, ve kterém v současné době jsou chováni koně, kteří jsou využívaní k hipoterapii.

Areál je uzpůsoben k tomu, aby se tu zájemci mohli učit jezdit na koních. Na koni se zde učí již malé děti, ale i dospělí. Pokud někdo má zájem, může se projet také v kočáře.

Společně jsme si prošli stáje, viděli jsme, jak se hřebelcuje kůň. Naše děti si v místní jízdárně vyzkoušely jízdu na ponících. Projížďka pro ně byla velkým -zážitkem.

Je možné zde vidět i různá hospodářská zvířata. Viděli jsme oslíka, čerstvě narozené telátko a v neposlední řadě i kozy s kůzlaty. Nechyběl ani pořádný oheň, u kterého jsme si sdělovali  nevšední zážitky. Akce byla velmi vydařená a děti se těší, že se do tohoto místa zase někdy vrátíme.

zsdysmost © 2013