Team building s profesorem Křivohlavým

V přípravném týdnu školního roku 2011/2012 zvolila paní ředitelka pro všechny zaměstnance netradiční vstup do nového školního roku.  Pozvala k sobě na chalupu celý učitelský sbor i ostatní zaměstnance školy a jako hlavního hosta zajistila vzácnou návštěvu pana profesora Jara Křivohlavého, žijícího v nedalekých Třebenicích.

Některé názvy z jeho mnoha knih:  Psychologie nemoci, Psychologie vděčnosti a nevděčnosti nebo Psychologie moudrosti a dobrého života jsou vysvětlením, proč právě pan Jaro Křivohlavý měl být inspirací a zdrojem optimismu nejen pro učitele. Pokládá si otázky typu: „Kdo by nechtěl prožít dobrý a moudrý život? Kdo by si nepřál vědět, co je a co není moudrým řešením všelijakých životních problémů a konfliktů?“ Vytvořil Desatero proč se zabývat otázkami moudrosti. Sám uvádí, že píše knihy pro ty, kteří nechtějí, aby jejich život zplaněl a aby ho zbytečně promarnili. Psychologie byla a je nejen jeho profesí, ale také jeho životní láskou, kterou předává dál nejen svým studentům.

A tak se chalupa na Blešně proměnila na jeden den v útulnou posluchárnu a všichni ochotně naslouchali moudrému člověku s velkým přehledem, který byl ochotný se s nimi podělit o své bohaté životní zkušenosti.

Toto nevšední setkání bylo umocněno nádhernou scenérií Českého středohoří i slunečným počasím, takže nikoho nepřekvapilo, že se inspirativní obohacující odpoledne protáhlo do pozdního večera a nikomu se nechtělo odjíždět dřív.

zsdysmost © 2013