Den recyklace

Třídění odpadu má na naší škole dlouhodobou tradici, od školního roku 2008/2009 jsme zapojeni do celostátního projektu „RECYKLOHRANÍ“, který každoročně vyhlašuje pro žáky přihlášených škol několik úkolů z oblasti environmentální výchovy. Plnili jsme kvízy, třídili jsme plast, odevzdávali vybité baterie, použité mobilní telefony, drobná elektrozařízení.

V rámci zadaného úkolu jsme hledali černou skládku elektroodpadu v místě bydliště - jednu z nich jsme objevili a zdokumentovali v parku Hrabák nedaleko naší školy. Zúčastnili jsme se soutěže o nejnápaditější a nejpraktičtější koš na třídění odpadků uplatnitelný v domácnosti (ten náš byl vyroben z papírových ruliček), vyráběli jsme novoročenku z recyklovaného papíru.

V rámci projektového dne Den Země vznikaly krásné obrazce z plastových víček na hřišti u školy, žáci sestavili obří logo školy na parkovací ploše před školou.

Od školního roku 2012/2013 spolupracujeme s regionálními Sběrnými surovinami Švarc a pravidelně podle předem stanoveného harmonogramu odevzdáváme použitý papír, plastové lahve, plastová víčka a hliníkové obaly od nápojů.

Abychom žáky motivovali a ukázali jim možnosti využití recyklovatelných materiálů, vyhlásili jsme 10. 5. 2012 Dnem recyklace. Žáci pracovali ve skupinách na jednotlivých stanovištích. Během dne tak vznikaly makety měst, loutky, hračky, zvířata … Žáci vymýšleli tematicky zaměřené příběhy, desatera recyklace apod. Závěrečné vyhodnocení dne proběhlo na hřišti u školy, nejlepší výrobky byly oceněny a staly se součástí výzdoby interiéru školy.

zsdysmost © 2013