Plaveme na aquadromu

V rámci plaveckého kurzu, který by měl probíhat vždy ve 3. a 4. ročníku, pravidelně vždy kolem 20. dne v měsíci navštěvujeme Aguadrom v Mostě, kde se pod vedením třídní učitelky Mgr. Soni Müllerové učíme základy plavání. Hodina začíná vždy malou rozcvičkou v malém bazénku, pak trénujeme foukání do vody a správné dýchání. Poté trénujeme splývání formou her a pak se vrháme na samotnou techniku plavání. První jsou kraulové nohy a poté ruce. Snažíme se přidat i správné dýchání do vody. Když vše pečlivě natrénujeme v malé hloubce, přemístíme se do velkého bazénu, kde začínáme naostro. Tam se teprve ukáže, kdo bral trénink vážně a dělal správně vše, co mu p. učitelka řekla. Paní učitelka vždy zařadí i nějakou hru, jako např. „Vaření knedlíků či Hříbečky.

V této hodině se učíme nebát se vody, že voda je náš přítel, základy techniky plavání a správného dýchání, disciplínu a hygienu. Seznámíme se s technikou plaveckých stylů. Velice nás to baví a vždy se těšíme na další návštěvu aquadromu.

zsdysmost © 2013