Indiánská vesnice

Na začátku června roku 2012 jsme skoro celý první stupeň vyrazili na Děčínsko, abychom se na chvíli vrátili v čase a podívali se, jak dříve žili indiáni. Navštívili jsme Indiánskou vesnici. Seznámili jsme se s historií indiánských kmenů, poodkryli jsme malinko z tajemství jejich obživy a měli jsme možnost nakouknout do jejich typického obydlí.

Vyzkoušeli jsme si výrobu talismanu odhánějícího zlé sny, osahali jsme si kůže, kterými se chránili proti mrazu, viděli jsme i hračky, které malí indiánci používali ke hraní. Děti prošly i indiánskou stezku, na které vypracovávaly úkoly sestavené z informací, které se během prohlídky dozvěděly. V závěru byly jejich práce vyhodnoceny a byl vyhlášen vítěz.

Po takto náročném dnu si u ohně poslechly indiánskou píseň, shlédly indiánskou hru a opekly si buřta na indiánském ohništi.

Z Indiánské vesničky jsme se v pozdních odpoledních hodinách vraceli zpět do civilizace plni zážitků, ověnčeni suvenýry nakoupenými v indiánské vesnici.

zsdysmost © 2013