Korporátní bubnování s dětmi naší školy

Co je to korporátní bubnování?

Neboli bubnujeme za lepší svět!

Korporátní bubnování je metoda vedoucí k rozvoji bubnování týmů, slouží jako energetizace a naladění publika. Korporátní bubnování je postaveno na nejnovějších poznatcích o fungování lidského mozku a nejstarší metodě týmové spolupráce známé ze všech kultur světa – rytmických rituálů.

S touto technikou se naši žáci poprvé seznámili v červnu 2012. Naši školu navštívili 3 charizmatičtí bubeníci z Prahy, pod jejichž vedením jsme se s dětmi jako tým naladili na jednu „vlnu“ a vytvořili rytmický orchestr pod širým nebem. Naše malé společenské prostory nám neumožnily kvalitní zážitek a prožitek, proto jsme se přestěhovali před školu. Žáci nadšeně nosili židle a vytvářeli orchestřiště, aby velká zábava mohla vypuknout.

Vyzkoušeli jsme si hromadné bubnování. Velký úspěch u dětí sklidila hra na boomwachers – barevné plastové trubice. S touto technikou jsme se setkali poprvé a tak moc se nám zalíbila, že jsme trubkami rozšířili nabídku netradičních hudebních nástrojů v naší hudebně.

Děti byly nadšené a i těm se slabším hudebním nadáním se to moc líbilo.Vvýsledný efekt byl oslňující, Což dokazoval i nemalý zájem kolemjdoucích.

zsdysmost © 2013