ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROFESORA Z. MATĚJČKA V MOSTĚ

FAKULTNÍ ŠKOLA UJEP

 

 

Víkendové spaní

 

Co tato slova znamenají?

 

Vysvětlení je velice jednoduché. Musíte si doma sbalit nejpotřebnější věci na přespání ve škole. A kdy? Scházíme se 4krát někdy i 5 krát ročně během školního roku. Vždy v pátek v odpoledních hodinách se vracíme zpět do školy, kde společně se svými spolužáky, ale i kamarády z jiných ročníků přespíme. A co nás většinou čeká? Je to spousta různých her, při kterých utužujeme naši sportovní zdatnost a vytrvalost (ale naučíme se i statečně prohrávat), spousta výtvarného vyžití.

 

Vždy večer nás čeká stezka večerní školou, kde každý musí ukázat svou odvahu Naším hlavním večerním úkolem, je příprava jídelníčku na druhý den. Seznámíme se s kulturou a hygienou stolování. Naučíme se připravit si snídani. Uvaříme si oběd, který vždy společně u jednoho prostřeného stolu sníme.

 

Každý víkendový kroužek se naučíme pracovat jinou výtvarnou technikou, při které rozvíjíme jemnou motoriku, pečlivost, ale hlavně vytrvalost, abychom uměli dokončit svůj výrobek. Prostě a jednoduše musíme se jeden den a jednu noc umět postarat sami o sebe.

 

 

 

 

 

zsdysmost © 2013